TATTOO & PİERCİNG & Dövme - İstanbul Dövme Salonu - Dövmeci Murat - Şişli - kalıcı makyaj microblading 
DÖVME ÇEŞİTLERİ

maori kol dövmesi tattoo murat istanbul dövmeci

Dövme Çeşitleri bir çok kategoriye ayrılabilir. Kişinin en iyi tarzını yansıtabilecek dövmeler genellikle dövme sanatçıları tarafından belirlenir ve kişinin hayal gücüne göre tasarlanır.

Bunun yanı sıra birde hazır şablonlar üzerinden yapılan dövmeler vardır, bunlar kimi zaman bir kaplan kimi zaman bir portre ve geometrik şekiller olabilir hepimizin bildiği üzere bu şablonlar çok sık aynı kişilerin üzerinde görülebilir (gemi çapası, ejderha, balık) gibi. Dövme modelleri arasında sıralama yaparsak, aşağıdaki dövme çeşitlerine göre sıralayabiliriz.

 

İstanbul dövme salonu profesyonel sanat Murat ARI 

 

Profesyonel anlamda dövme yaptırmak için lütfen sanatında bir yerlere gelmiş sanatçıları tercih edin! ileri dönük pişmanlık yaşamak istemiyorsak bunu kendimiz için yapmalıyız...

 

TATTOO ART MURAT

 

0212 231 35 38 - 0537 266 60 90

 

İNSTAGRAM : tattoomurat 


 

Dövme Çeşitleri Kategorileri

istanbul dövme stüdyosu

 

Yukarıda sıralamış olduğumuz dövme çeşitleri bir çok anlam taşımaktadır. Her dövme çeşidinin çıkmasının farklı bir sebebi vardır, eski tarihlerden bu yana insanlar belirli sembollerle kendilerini ifade etmiş, kolonileştirilmişti.

 

 • Tribal Çeşitleri
 • Portre Çeşitleri
 • Yazı Çeşitleri
 • Old Schol Çeşitleri
 • New School Çeşitleri
 • Maori Çeşitleri
 • Geometrik Çeşitleri
 • Yakuza Çeşitleri
 • Mandala Çeşitleri
 • Realistik Çeşitleri
 • Minimal Çeşitleri
 • Üç Boyutlu Çeşitleri

Kolonileşme genellikle topluluklar arasında güç dengesini sağlamak adına yapılıyordu ve daha güçlü olmak için daha kalabalık olmak gerekiyordu günümüzde mafya ve çeteleri de simgeleyen dövme modelleri mevcuttur, eski savaşçılardan samuray ve maoriler, günümüzde ise yakuza ve mandalalara kadar uzayıp gidebilir.  20.yy ile birlikte popülasyona uğrayan dövme artık bir çok topluluk tarafından sadece popüler bir kültür olarak görülmekte, özellikle batı toplumunda popülasyonunu kaybetmeyen dövme çeşitleri Anadolu ve Mezopotamya bölgelerinde geleneksel olarak kullanılmakta.

 

 

Dövme Yapım Çeşitleri

Dövme günümüzde bir çok farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak dövme çeşitlerinde modelin yapısına göre kullanılan iğne, boya ve makine değişmektedir. Kullanılan dövme makinesi gölge atmada, çizgi atmada ve doldurma alanına göre değişmektedir. Dövme yapım çeşitlerini belirleyen diğer bir unsur ise eski yöntemlerin kullanılmasıdır. Mandala ve maorilerin kullandığı sopa ucuna taktıkları iğne yardımıyla kul ve bitkisel boylardan oluşan karışımın deri altına işlenmesidir bu dövmeler genellikle bir süre sonra solar ve deride kabarmalara nedene olur. Günümüzde hala bu yöntem kullanılarak dövme yapılmakta.

en iyi dövme yapan yerler istanbul dövmeci murat arı şişli

 

İstanbul dövme salonu profesyonel sanat Murat ARI 

  

Profesyonel anlamda dövme yaptırmak için lütfen sanatında bir yerlere gelmiş sanatçıları tercih edin! ileri dönük pişmanlık yaşamak istemiyorsak bunu kendimiz için yapmalıyız...

  

TATTOO ART MURAT 

 

0212 231 35 38 - 0537 266 60 90

  

İNSTAGRAM : tattoomurat 

 

Adres : koca mansur no:6 kat:1 Şişli Merkez İstanbul Telefon : 0212 231 35 38 Faks : 0212 231 35 38 GSM : 0537 266 60 90 E-Posta : tattoo_murat@hotmail.com