TATTOO & PİERCİNG & Dövme - İstanbul Dövme Salonu - Dövmeci Murat - Şişli - kalıcı makyaj microblading 
BLOG
DÖVME YAPMAYA NASIL BAŞLANIR ?
21 Aralık 2018 Cuma

Öncelikle dövme uygulanacak bölge özenle temizlenir, kıl ve tüylerden tek kullanımlık bir traş bıçağı ile arındırılır, antibakteriyel sabun ile yıkanır, alkol , batikon, biokadin vb.malzemelerle gerekli temizlik tamamlanır yine tek kullanımlık ürünlerle kurulanır. Daha önceden tasarlanmış olan desenin boyutları, vücuda oturması, simetrik motiflerin incelikle hesaplanmasından sonra, yapılacak olan bölgedeki ben, sedef, çeşitli deri hastalıkları vb. sakıncalı yerlerden uzak durarak bu iş için uygun bir kalemle çizilmiş olan kontürleri yani motifin ana hatlarını çizdiğiniz kopya kağıdında ki taslağı yeterli şekilde nemlendirilmiş deriye özenle gerekirse yastık , havlu kağıt veya avuç içinizle yavaşça ve artan bir ivme ile bastırın, kağıdı kaydırmayın, gereksiz beklemeyin motif dağılır veya düzgün çıkmaz, denedikçe pratik kazanırsınız.

Şimdi nasıl; temiz çıktımı önce siz bir bakın, dövme yaptıracak kişi de aynaya bakıp yerini ve yapılacak işin onayını tam bir kesinlikle verdi mi?Yoksa kafasında soru işaretlerimi var, ona tecrübelerinizle öneride bulunun ama asla istemediği bir yer için ikna etmeye çalışmayın, hatta onu acaba öyle mi yapsaydık , yoksa biraz daha mı yukarı gibi düşündürün. Eğer müşteri gülümsüyorsa işte istediğim tam bu diyorsa işin büyük bölümü tamamdır.

img_5209

Toplam Yorum: 0 - Yorum Yaz
Doğru Dövme Tercihi nasıl yapılır ?
21 Aralık 2018 Cuma

Dövmeciye gitmeden önce kimsenin etkisinde kalmadan kafanızda yaptırmak istediğiniz motifi şekillendirin.Zira o motif yıllar boyu sizinle yaşayacak ve görenlere sizin kişiliğinizi sunacak. Sanatçı olarak nitelendirdiğimiz dövmeciler dışında kalan sözüm ona dövmeciler, maalesef sizi etki altına alıp, ikna yoluyla kendilerine en kolay gelen motifleri seçmeniz için sizi yönlendirebilir.

İşte bu yüzden son yıllarda birçok kişide aynı motifleri görmektesiniz. Bu nedenle kararınızı verirken kendi içinizden geleni önemseyin ve değerli görün. Dövme sanatçısı size seçtiğiniz dövmenin büyüklüğü, rengi veya yapılacağı yer konusunda tavsiyeler sunmalıdır.

savaşcı dövmesi tattoo by murat istanbul kol dövmesi modelleri şişli dövmeci

Toplam Yorum: 0 - Yorum Yaz
DÖVME BAKIMI NASIL OLMALI ?
21 Aralık 2018 Cuma

Dövme Bakımı


Dövme bakımı, dövmenin yapımı kadar önem teşkil eder. Düzenli, doğru, titiz ve temiz bir dövme bakımı yapılmazsa; dövme üzerinde akneler, kuruluk, isilik ya da enfeksiyon meydana gelebilir.
Dövme bakımı; hem dövmenin daha kolay ve sağlıklı iyileşmesini sağlar, hem de uzun süre dövmeyi ilk günkü renginde ve formunda muhafaza etmenize yardım eder. Dövme bakımı hakkında bilgi sahibi olmak ve bu bilgileri uygulamak bu açıdan oldukça önemli.

Dövme Bakımı Nasıl Olmalı ?


Dövmeniz yapıldıktan sonra uygulanan ilk strech filmi 3 saat sonra çıkartabilir, antibakteriyel sabun kullanarak dövmenizi hafifçe yıkayabilirsiniz, ardından 3 gün kadar bölgeyi strech film kullanarak kapalı tutmanızı ve bu yıkama işlemini günde 2-3 kez uygulamanızı öneririz. Strech kullanmamanız halinde yanınızda taşıyacağınız dövme bakım kremi ya da verilen kreminizi bölgeyi kurumuş halde gördüğünüz zamanlar çok az miktarda parmak uçlarınızla masaj yaparak yediriniz. Gün içinde dövmenizi kuru bırakmadan hafif nemli kalacak kadar 4-8 kere kullanınız. Bu noktada işin sırrı dövmeyi nemli ve temiz tutmak, kabuk yaptırmamaktır. Duş alacaksanız dövmenizin üzerini bolca vazelin ile kapabilir veya strech film ile sarabilirsiniz, direkt sıcak suya temas ettirmeyiniz. 3 gün sauna, jakuzi, havuza ve denize girmeyiniz. Dövmeniz iyileşene kadar direk güneş ışığına maruz bırakmayınız. Dövmeniz iyileştikten sonra; güneşlenirken ya da solaryuma girerken dövmenizin üzerine +45 faktörlü koruma kremi uygulamak sureti ile güneşin yıpratıcı ve soldurucu etkilerinden korumanız dövmenizi çok uzun yıllar boyunca ilk günküne yakın bir şekilde taşımanıza yardımcı olacaktır.
Dövme yaptırdıktan sonra normal olan belirtiler: Dövme yapılan bölgenin kızarması, ödem yapması kaşınması, iyileşme sürecinde minik minik soyulması normaldir, ama kesinlikle kaşımayın, soymayın ve kazımayın.
Dövme yaptırdıktan sonra normal olmayan belirtiler: Beklenmedik bir etki ya da sizi rahatsız edici bir şeyle karşılaşırsanız lütfen bizi arayınız veya cilt uzmanı tıp doktorundan yardım alınız.

Dövme Bakım Talimatları


Dövme açık bir yaradır. Bu sebeple de mutlaka bakım yapılması gerekir.
Dövmenin iyileşmesi her cilt tipinde ve dövme büyüklüğünde farklıdır. Genel olarak 1-3 haftalık süreçte iyileşme tamamlanır. Bu süreçte dövme bakımı ihmal edilmemelidir.


Dövmenin üzerini, Optimuss Temizleme Köpüğü ile temizleyiniz.


Temizlenen alana Optimus Cilt Bakım Kreminizi ince bir tabaka halinde sürünüz.


Dövmenin iyileşme süresince, günde 4 ya da 6 kere bu işlemi tekrarlayınız.


Soğuk havalarda cilt daha nemsiz olacağı için tekrar sayısını cilt kuruluğunuza göre arttırabilirsiniz.


Bakım sıklığı, iyileşmeye bağlı olarak ilerleyen günlerde daha az olabilir.


Dövme Bakımında Yapılmaması Gerekenler:


Dövmenize bakım yapmadan önce ya da dokunmak istediğinizde ellerinizin mutlaka temiz olması gerekir.
Dövmeyi iyileşme süresince ve sonrasında mutlaka güneşten korumanız gerekir.
Dövmenizi kaşımayınız ve soymaya çalışmayınız.
Üzeri kabuk bağladığında kreminizi kullanmaya devam ediniz. Kabuğu kaldırmakla uğraşmayınız.
Şehir sularında, denizlerde ve havuzlarda bakteri bulunabilir. Bu sebeple de mümkün olduğu kadar dövmenizi saf ve temiz su ile yapınız.
Dövmeniz ile ilgili beklenmedik bir problem, şikayet meydana gelirse mutlaka dövme sanatçınız ile iletişime geçiniz.

istanbul dovmeci tattoo murat şişli dövme salonu uzman dövmeciler

Toplam Yorum: 0 - Yorum Yaz
/ 1
Adres : koca mansur no:6 kat:1 Şişli Merkez İstanbul Telefon : 0212 231 35 38 Faks : 0212 231 35 38 GSM : 0537 266 60 90 E-Posta : tattoo_murat@hotmail.com